+36 1 999 6900

Microsoft Azure Cloud Migráció / Alkalmazás Monitoring Szakértő

Izgalmas, és a hazai piacon ritka szakmai lehetőséget kínálunk alkalmazás és rendszer monitoring, illetve cloud migrációkban jártas jövőbeli kollégánk számára, nagyvállalati rendszerkörnyezetben, hosszútávú feladatkörben. Verseny-piaci közegben, nagy felhasználó számú, üzletkritikus alkalmazások Azure felhőbe történő migrációjában vehetsz részt, amelynek a megtervezésében és végrehajtásában is számítunk rád, fő-fókuszban az alkalmazásaink monitorozásának kialakításával és hangolásával. Lendületes szakértői csapatunk tagja lennél, amely Prometheus, Dynatrace, Grafana eszközökre támaszkodva alakította ki alkalmazásaink kód szintű monitorozását, így az MS Azure által támogatott lehetőségeken túl ezekben a technológiákban tudsz együttműködni a csapatunkkal. Ezen felül Terraform-al kapcsolatos tapasztalatod, és erős szakmai háttértudásod fontos lesz a feladat sikeréhez. Amennyiben rendelkezel ilyen szakmai alapokkal, ne habozz, jelentkezz bátran hogy többet is megtudhass erről ritka szakmai lehetőségről.

Legfontosabb feladataid:

  • Cloud migrációs stratégiák kialakítása és megvalósítása monitoring szempontú fókusszal
  • Együttműködés különböző szakmai és üzleti területekkel, a meglevő infrastruktúra megismerésének céljából, a migrációs lehetőségekkel kapcsolatos javaslatok kialakításához
  • Meglévő ismereteid kiaknázása, Prometheus, Grafana, illetve Dynatrace rendszerekkel kialakított átfogó monitorozás használatához, és integrációjához
  • „Infrastructure as Code (Iac)” szisztéma fenntartása és fejlesztése Terraform segítségével
  • Biztosítani minden Cloud rendszer biztonságosságát, skálázhatóságát, és az iparági legjobb gyakorlatoknak való megfelelésüket
  • Működési támogatás biztosítása, és hibakeresés, amikor szükséges
  • Maradj felkészült a legújabb Cloud technológiákkal kapcsolatban, és alkalmazd ismereteidet a kialakított rendszerekben

Elvárásaink veled kapcsolatban:

  • Mély szakmai tapasztalatok Azure cloud szolgáltatással és eszközökkel
  • Erős alkalmazásszintű monitoring tapasztalatok, ideális esetben Prometheus, Grafana, és Dynatrace eszközökkel
  • Erős Terraform infrastruktúra automatizálási, működtetési tapasztalatok
  • Cloud környezetek működtetésével kapcsolatos tapasztalatok
  • Kíváló probléma-megoldó képesség, komplex feladatokban gondolkodás képessége
  • Erős kommunikációs, és kollaborációs képességek
  • AZ-900 Certifikáció

Komoly előnyt jelent:

  • AZ-204 és AZ-305 certifikáció
  • Modern Java alapú software architektúrákban való jártasság
  • Tapasztalat komplex, nagyvállalati alkalmazás üzemeltetési közegben
  • Hibrid munkavégzésre való nyitottság, személyes megjelenés hetente több alkalmommal kulcs egyeztetéseken Budapesten, a Váci Út vonzáskörzetében

Role Overview:

In this position, you will be instrumental in facilitating the cloud migration process, with an emphasis on designing and refining comprehensive monitoring solutions. You will collaborate closely with a dynamic team utilizing Prometheus, Grafana, and Dynatrace to ensure a seamless transition and robust monitoring infrastructure. Your proficiency with Terraform, coupled with a strong operational background, will be key to the project’s success.

Key Responsibilities:

  • Develop and execute cloud migration strategies, prioritizing the implementation of effective monitoring systems.
  • Work alongside cross-functional teams to assess current infrastructure and propose tailored solutions.
  • Leverage in-depth knowledge of Prometheus, Grafana, and Dynatrace to ensure smooth integration and effective monitoring.
  • Create and manage infrastructure as code through Terraform.
  • Guarantee that all cloud solutions are secure, scalable, and compliant with industry best practices.
  • Provide operational support, addressing and resolving issues as they occur.
  • Stay informed on the latest cloud technologies and apply them within the client’s environment.

Requirements:

  • Demonstrated experience with Azure cloud services and tools.
  • Familiarity with monitoring tools, particularly Prometheus, Grafana, and ideally Dynatrace.
  • Strong expertise in Terraform for automating infrastructure.
  • Solid operational background with a focus on cloud environments.
  • Excellent problem-solving abilities and capacity to thrive in a fast-paced setting.
  • Strong communication skills and ability to collaborate effectively with diverse teams in Hungarian is preferred.
  • AZ-900 certification is required;

Preferred Qualifications and traits:

  • AZ-204 and AZ-305 certifications are highly desirable.
  • Experience in application system support is an advantage.
  • Ability to work in a Hybrid fashion, participating on key project-meetings in person, multiple times per week in the Budapest office, within the vicinity of Vaci Street.

!!!ENGLISH SPEAKERS ARE ACCEPTED IF THEY HOLD LEGAL PERMIT TO STAY AND WORK IN HUNGARY, AT THE TIME OF CV SUBMISSION COPY OF PERMITS ARE MANDATORY TO BE SUBMITTED IN ORDER TO BE ELIGIBLE FOR SELECTION WITHIN THE HIRING PROCESS!!!

A pozícióra történő jelentkezéshez, kérlek küldd el önéletrajzodat a karrier@99999.hu email címre.